Pages Menu
Categories Menu

Paskelbta - 2013-08-21 | 0 komentarų

Nauja sporto šaka – Tankų biatlonas

Visi žinome, kad rusų tauta tikrai sugeba nustebinti šį pasaulį savo poelgiais ir nors ne visada jie būna itin geri, bet šį kartą viskas atrodo neblogai. Maskvoje vykstant vasaros olimpinėms žaidynėms, nesnaudžia ir Rusijos tankistai, kurie sugalvojo surengti tankų biatlono varžybas. Tiesa, dalyvių skaičius nėra itin didelis. Dalyvauja tik keturių šalių tankistai biatlonininkai: Rusijos, Baltarusijos, Armėnijos ir Kazachstano. Kaip praneša pats Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, buvo kviesti ir amerikiečių atstovai, bet jie kažkodėl neatvyko…

Nepaisant to, kad tankų biatlone dalyvauja tik keturios šalys, pati šeimininkė Rusija, šioms varžyboms intensyviai ruošėsi. Buvo net atkrintamosios varžybos, kurios vyko visoje Rusijoje – pradedant Maskvos kariniais poligonais ir baigiant net Čečėnijos provincija. Nemenką dėmesį šioms varžyboms skyrė ir žiniasklaida, kuri jau pakrikštijo tokio pobūdžio varžybas, kaip pirmosiomis pasaulyje.

Įdomu tai, kad tankų biatlono taisykles nustatė Rusijos kariuomenės pareigūnai. Jie rėmėsi tradicinio biatlono varžybų taisyklėmis. Žaidynių dalyviai valdo Rusijoje pagamintus T-72 tankus, kurie išdažyti žalia, rožine ir mėlyna spalvomis. Rungtyniauja 20 kilometrų ilgio trasoje, kur jiems reikia pataikyti į penkis taikinius. Už kiekvieną netikslų šūvį teks įveikti 500 metrų ilgio baudos ratą.

Tuo tarpu žiūrovai tankų varžybas gali stebėti pro žiūronus, nuo specialios pakylos, esančios tolėliau nuo šaudymo zonos. Yra ateities planų, kad ir kitais metais vyksiančiose tankų varžybose dalyvaus tankų iš Italijos ar net Vokietijos. Ypač visus domina tai, kad svečiai iš užsienio varžysis savo nacionaliniuose tankuose.

Šaltinis: Delfi.lt, Youtube.com

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *