Pages Menu
Categories Menu

Paskelbta - 2013-10-08 | 0 komentarų

TOP 50 pačių aukščiausių pasaulio dangoraižių (I dalis)

TOP 50 pačių aukščiausių pasaulio dangoraižių (I dalis)

Dangoraižiai, tai dangoraižiai, bet kodėl būtent TOP 50? Ką neužtenka Top 10? Neužtenka. Jau atsibodo visur brukami ir atmintinai žinomi TOP 10 dalykėliai, o šiuo atveju – dangoraižiai. Tad šį kartą, vienu atveju trumpai, kitu nelabai, supažindinsiu Jus su didžiausiais pasaulio dangoraižiais, kurie patenka į TOP 50 sąrašą.

Taigi, pradėsim nuo 50-osios vietos, bet pasirodo, kad 50-ąją vietą dalinasi net keletas konkurentų, o tai yra „Longxi International Hotel“, „Al Yaqoub Tower“ bei „The Index“ dangoraižiai. Visi šie dangoraižiai yra 328 metrų aukščio ir yra įrašomi į 50-52 –ąsias vietas sąraše.

Visgi, pažintį pradėkime nuo „Longxi International Hotel“, kuris buvo pradėtas statyti 2007 metais, o duris pravėrė 2011 m. Spalio 12 d., „Jiangyin“ mieste, Kinijoje. Kaip jau minėjau, šis viešbutis yra 328 metrų aukščio ir pasižymi vėlyvojo modernizmo-futurizmo statymo stiliumi. Jame yra įrengti 35 liftai, kurie žmones kelia į 72 šio dangoraižio aukštus. Beje, liftai kyla net 10 m/s greičiu, o pačiame aukščiausiame aukšte (taip vadiname „burbule“) yra įrengta apžvalgos aikštelė, kuri leidžia grožėtis nuostabiais miesto vaizdais…

„Longxi International Hotel“

„Longxi International Hotel“

Toliau, jei taip galima sakyti, eina „Al Yaqoub Tower“ dangoraižis, kurio statybų startas įvyko 2006 metais Dubajuje, JAE, o pabaiga ir oficialus atidarymas – 2013 m. Pastatas turi 69 aukštus + 1 esantį po žeme. Šį gražuolį sukūrė architektas Adnan Saffarini.

Al Yaqoub Tower

„Al Yaqoub Tower“

Kitas, taip pat 50-52 –ąją vietą besidalijantis ir net tame pačiame Dubajuje, JAE esantis dangoraižis – „The Index“ (2005–2010 m.). Tai 80 aukštų pastatas, kurio 25-iuose aukštuose yra įsikūrę įvairūs ofisai, o 47 aukštai yra naudojami, kaip gyvenamieji namai. Kas įdomiausia, kad šis dangoraižis yra orientuotas taip, kad kaitri dykumų saulė kuo mažiau įkaitintų pastatą. Bokšto aplinkos strategija gana ženkliai sumažino oro kondicionavimo poreikį pastato viduje, kas iš esmės lėmė elektros energijos sąnaudų sumažėjimą. Kad tai tikrai veikia įrodo ir tas faktas, kad vidurvasarį, bokšto viduje, temperatūra nepakyla daugiau 28 laipsnių Celsijaus, kai tuo tarpu lauke būna virš 40 laipsnių šilumos. Be to, ypač šaunu, kad dangoraižio gyventojų bei svečių patogumui yra įrengtos 2442 vietų automobilių stovėjimo aikštelės, o kai kuriuose aukštuose ir sporto salės, baseinai ar net kino salės.

„The Index“

„The Index“

Šaltinis

Viršelio nuotraukos autorius: Leandro Neumann Ciuffo

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *