Pages Menu
Categories Menu

Paskelbta - 2013-10-30 | 0 komentarų

TOP 50 pačių aukščiausių pasaulio dangoraižių (II dalis)

TOP 50 pačių aukščiausių pasaulio dangoraižių (II dalis)

Architektūros, o svarbiausia dangoraižių mėgėjams pristatau antrąją straipsnio dalį apie „TOP 50 pačių aukščiausių pasaulio dangoraižių“. Nors koks čia straipsnis? – pasakysite ir beveik būsite teisūs, bet juk ne visi straipsniai turi būti apkrauti faktais, skaičiais ir prirašyti daug, daug puslapių. Taip yra ir su šiuo „straipsneliu“.

Praeitoje dalyje, ją galite rasti čia, apžvelgėme 50-52 –ąsias vietas besidalijančius milžinus. Šioje dalyje pamėginsime apžvelgti 49-45 – ąsias šio sąrašo vietas.

Ir tiesiu taikiniu judame į 49 –ąją vietą, kurią šiuo metu dalijasi net du 330 m konkurentai. Kad ir kaip būtų keista, bet vienas iš jų stovi garsiojoje Šiaurės Korėjoje, Pyongyang‘o mieste. Kodėl garsiojoje? Na, kad jaunais Š. Korėjos lyderis visiems grasina karu, tai turbūt visi jau girdėjote? Bet, čia ne apie tai…

Taigi, pats pastatas išsiskiria savo piramidės forma, o jame yra įsikūręs net 105 aukštų viešbutis. Neoficialiai kalbama, kad aukštutiniame šio viešbučio aukšte yra įsikūręs Šiaurės Korėjos saugumo padalinys, kuris stebi bei klausosi čia atvykusių turistų. Bet kokia netyčia ištarta frazė gali virsti rimtais nemalonumais. Sunku pasakyti ar tai tiesa, bet geriau nerizikuoti.

Paties dangoraižio statyba prasidėjo dar Šaltojo karo metu – 1986 m. paties Š. Korėjos lyderio įsakymu bendradarbiaujant su P. Korėjos statybos firmomis. Tuo buvo siekiama į Š. Korėją pritraukti užsienio investuotojų bei visam pasauliui pademonstruoti savo šalies socializmo pažangą ir taikumą.

Buvo planuojama, kad dangoraižis turėtų būti užbaigtas jau 1989 m., tačiau dėl problemų su statybinėmis medžiagomis bei vidinių nesutarimų dėl statybų metodų, dangoraižis nebuvo užbaigtas. Buvo suabejota visa šio projekto sėkme ir tolimesne ateitimi. Kažkas net atliko paskaičiavimus, kad Š. Korėja šio dangoraižio statybai skyrė net 2% savo BVP, kas sudarė 750 milijonus Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių. To pasėkoje, jei ir toliau būtų vystomas bei tęsiamas projektas, jis pareikalautų dar daugiau pinigų, o tai Š. Korėją galėjo privesti prie visiško bankroto. Tą suprato ir Š. Korėjos lyderis, todėl 1992 m. buvo pasiūlytą projektą „užšaldyti“.

Ir tik po 16 metų, matyt surinkus reikiamas lėšas, 2008 m. vėl buvo atnaujinti statybos darbai su 400 mln USA dolerių biudžetu, kol 2011 m. šis dangoraižis buvo oficialiai atidarytas ir jame apsigyveno į Š. Korėją atvykstantys turistai.

Šiaurės Korėjos galybę demonstruojantis „Ryugyong Hotel“

Šiaurės Korėjos galybę demonstruojantis „Ryugyong Hotel“

49-ąją vietą taip pat dalinasi ir Kinijoje, Beijing‘o mieste esantis „China World Trade Center Tower 3“ („Kinijos pasaulio prekybos centro bokštas 3“). Tai neįtin savo architektūra išsiskiriantis, 81 aukšto dangoraižis, kurio 4 aukštai yra po žeme. Tačiau, pastebime, kad savo išvaizda jis primena garsiuosius „Pasaulio prekybos“ dvynius, kurie buvo sunaikinti per 2001 m. Rugsėjo 11 įvykius.

Beje, jame dirbančių žmonių patogumui yra įrengti net 30 liftų, kurie gali pasiekti maksimalų – 10 m/s greitį. Pati dangoraižio statybų pradžia prasidėjo 2007 m. Spalio 29 d. Visi statybų darbai sėkmingai buvo baigti 2010 m.

„China World Trade Center Tower 3“

„China World Trade Center Tower 3“

Tuo tarpu 48-ąją šio sąrašo vietą užima tik vienu (1 m) metru aukštesnis ir Kinijoje, Wuhan‘o mieste esantis Minčengo banko pastatas („Minsheng Bank Building“), kurio aukštis siekia 331 m. Visuose 68-iuose šio dangoraižio aukštuose Jūs galite užsiimti bankininkyste ir būti užtikrintas, kad prireikus pasiskolinti pinigų, tereikės nueiti į kitą kambarį ar aukštą:).

„Minsheng Bank Building“

„Minsheng Bank Building“

Nepatikėsite, bet ir 47-ojoje vietoje esantis 332 metrų bei 57 aukštų dangoraižis stovi arba tiksliau stovės taip pat Kinijoje, tik jau Changzhou mieste 2013 metų pabaigoje („Modern Media Center“). Deja, daugiau kažkokios įdomesnės informacijos apie šį augantį milžiną dar nėra pateikta. Tikimasi nustebinti. Tad belieka laukti jo atidarymo, kuris žinant kinus, turėtų būti išties gana įspūdingas.

„Modern Media Center“

„Modern Media Center“

Tuo tarpu 46-oje sąrašo vietoje atsidūrė dangoraižis labai romantišku pavadinimu – „Rožės bokštas“ („Rose tower“). Šis 333 metrų viešbutis buvo atvertas ne kur kitur, o prabanga garsėjančiame Dubajuje, Jungtinėse Arabų Emyratuose. Ir nors pradžioje šis viešbutis turėjo būti kiek aukštesnis (380 m), bet architektas jį kiek pamažino. Kodėl? Taip nusprendė šeichas. Tuo paaiškinimas ir baigėsi. Kad ir kaip ten būtų, šiame 72 aukštų viešbutyje-dangoraižyje Jūs galite rasti net du aukščiausios klasės restoranus dirbančius ištisas 24 h per parą bei net ir išrankiausiems svečiams įtiksiančius 684 liukso klasės kambarius, kurie užtikrins aukščiausią prabangą. Tad žinant JAE įgyvendintus statybos projektus – tokios viešbučio pagyros, manytume, yra išties nė iš piršto laužtos.

„Rose Tower“

„Rose Tower“

Iš 46-osios sąrašo vietos šokame į 45-ąją, o čia ir vėl į Kiniją, Shanghai miestą. Čia dar vienas dangoraižis-viešbutis, kurio aukštis truputį didesnis nei 333 metrai. Tai „Šimao tarptautinis viešbutis“ („Shimao International Plaza“). Itin originali šio viešbučio detalė yra dvi antenos vietoj vienos. Kai kas net kalba, kad visa dangoraižio išvaizda primena transformerį. Dėl to jį itin mėgsta vietiniai vaikai (mh… matyt turtingų tėvelių…) bei miesto svečiai, tačiau išvaizda dar ne viskas. Viduje veikia penkių žvaigždučių viešbutis, daug klubų, o mėgstantiems apsipirkti yra net 9 aukštų prekybos centras!

„Shimao International Plaza“

„Shimao International Plaza“

Šaltinis: www. skyscrapercenter.com

Ir pabaigai…. Jei patiko užmesk Like. Jei nori prisijungti prie mūsų Facebook fanų puslapio, spausk čia.

Turi draugą, kuris taip pat domisi technikos istorija? Rekomenduok šį puslapį! O galbūt ir pats nori šį bei tą „parašliavoti“? Tuomet parašyk mums į el. paštą: technikosistorija@gmail.com

Palaidinės

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *