Pages Menu
Categories Menu

Paskelbta - 2013-11-14 | 0 komentarų

Balistinių raketų paleidimo bazė

Balistinių raketų paleidimo bazė

Mieli Technikos istorijos skaitytojai,

pasirodo, kad šaltojo karo metu, mūsų gimtojoje Lietuvoje buvo įrengta gana galinga balistinių raketų paleidimo bazė, kuri, karo atveju, būtų davusi smarkų atkirtį vakarų pasauliui (Vakarų Europai). Tad „neaušindami“ burnos, gana trumpai, bet „vaizdžiai“, pradėkime kelionę po šį išlikusį sovietinį palikimą…


O kelionę pradėsime nuo trumpo aprašymo, kurio pagalba susidarysite aiškesnį vaizdą apie tai, ką pamatysite 3 D Panoramoje arba pačiame muziejuje…

Taigi, pats Šaltojo karo muziejus įrengtas buvusioje sovietinių balistinių raketų R-12 šachtinio paleidimo įtaiso bazėje, Plungės rajone, Plokščiuose, šalia didžiausio bei giliausio Žemaitijoje Platelių ežero. Ir ką Jūs šiame muziejuje pamatysite?

O pamatysite štai ką:

1. Garantuoju, kad galėsite susipažinti su keturiasdešimt šešerių metų trukmės karinio konflikto istorija (Šaltasis karas – 1945-1991 m.).

2. Sužinosite, kokia šio konflikto įtaka Europos bei Lietuvos istorijai ar net viso pasaulio. Nepamirškime, kad Šaltasis karas neturėjo sienų. Dvi idealogijos, jei taip galima pasakyti, susikirto visame pasaulyje. Savų interesų turėjo abi Šaltojo karo pusės visuose pasaulio kampeliuose.

3. Tikrai suvokiame, kad muziejuje buvusios balistinės raketos neatsirado iš niekur. Joms sukurti prireikė ne tik materialių išteklių, bet ir gana daug žinių, mokslinių tyrimų, skaičiavimų. Tad muziejuje susipažinsite ir su pačia technikos-technologijų raida balistinių raketų klausimu.

4. Be abejo, šios balistinės raketos nebuvo kuriamos vien tik „šiaip sau“ ar dėl „grožio“. Vienintelis šių raketų tikslas – na1ikinti. Tad čia tikrai turėtumėte suvokti, kokią grėsmę kelią iki šiol esamos ir didžiųjų valstybių turimos branduolinės raketos žmonių civilizacijai.

Viską suprasti padės muziejuje įrengta ekspozicija, kurią pagyvins vaizdinė bei grafinė medžiaga. Aišku, pamatysite ir pačių raketų pavyzdžius, kurie padės labiau suprasti koks ginklas buvo šioje balistinių raketų paleidimo bazėje.

Taip, kad tikrai nuosekliai ir įdomiai galite susipažinti su to laikmečio vienu iš pavojingiausių žmonijos ginklų.

Rekomenduoju visiems aplankyti šį istorinį muziejų, o tie, kurie neturi galimybės to padaryti, pakeliauti virtualiai 3D Panoramos pagalba.

Plačiau apie šią balistinių raketų paleidimo bazę galite susipažinti čia

Viršelio nuotraukos autorius: Mindaugas Macaitis

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *