Pages Menu
Categories Menu

Paskelbta - 2013-11-25 | 0 komentarų

T-34 tankas

T-34 tankas

Sveiki Technikai!

Džiugu pranešti, kad atsirado dar vienas žmogus, kuris sutiko publikuoti savo straipsnį, o gal labiau nuotraukas „Technikos istorijos“ svetainėje. Tad didelį AČIŪ tariu Andriui Šarkauskui už jo pasidalintus įspūdžius po Lenkiją.

Šis rusų karinės technikos egzempliorius – vidutinis tankas T-34, buvo pastebėtas Lenkijoje, Gdansko mieste. Jis stovi kuo ramiausiai priparkuotas, gana judrioje Gdansko gatvėje ant šaligatvio prie gyvenamo namo. Tai labai neįprasta vieta tankui. Pasidomėjus daugiau, pavyko rasti ir tanko savininką, kuris sutiko papasakoti apie jį plačiau.

Taigi, šis tankas priklausė lenkų armijai, o vėliau buvo nurašytas ir turėjo būti sunaikintas, kaip ir daugybė kitų jo likimo brolių. Tačiau apsukriam savininkui pavyko susitarti su lenkų valdžia ir tanką jis nusipirko, kaip metalo laužą. Sumokėjo už jį savotiškai nedaug – po 1 zlotą už kiekvieną tanko kilogramą. Atrodytu nedaug, bet tankas sveria 32 000 kilogramų (32 tonas). Taip išeina nemaža suma…

Toliau kalbinat tanko savininką, paaiškėjo, kad tankas vis dar pilnai sukomplektuotas ir netgi važiuojantis. Kartais per šventes, ar paradus lenkai paprašo jo dalyvauti… Visgi, savininkas prasitarė, kad kartais jam kyla nenumaldomas noras, bent jau savo gatvelėje pasivėžinti su šiuo tanku be niekieno leidimo….

Kaip pastebėjome iš apgadintos gatvės ir šaligatvio, tai jis sėkmingai kartais padaro. Taip pat kartu su tanku jam pavyko įsigyti ir seną rusų raketų vilkiką – „ZIL-157“. Zilas taip pat važiuojantis, nors ir ne pačios geriausios būklės. Dėkojame savininkui už puikią galimybę prisiliesti prie šios karinės klasikos, bei pasidalinti su jumis. Puiku, kad yra dar žmonių, kurie gelbėja apleistą techniką.

Trumpi apie T-34 techniškai…  T-34 – Tarybų sąjungoje sukurtas vidutinis tankas, kurio masinė gamyba pradėta 1940 metais. Gamintas iki 6-ojo dešimtmečio pradžios. Kai kurios šalys modernizuotus T-34 tankus naudoja iki šiol. T-34 laikomas pačiu sėkmingiausiu Antrojo pasaulinio karo vidutiniu tanku, nes, turėdamas gana neblogas charakteristikas, pasižymėjo itin maža kaina (kai kuriais vertinimais – 10-20 % nuo vokiškų Panther tankų kainos) ir tiko masinei gamybai. Iš daugumos tuometinių tankų T-34 išsiskyrė gerai optimizuota šarvo geometrija, gana efektyviu 76 mm pabūklu (vėliau 85 mm), geru pravažumu, dyzeliniu varikliu. Tačiau lyginant su vokiškais tankais Panther, Tiger ir Koenigstiger sovietinis tankas T-34 negalėjo pasigirti tokiais taikliais pabūklais ir šarvų storiu, tačiau pravažumo savybės buvo daug geresnės. Tankas buvo lengvesnis, o greičiu negalėjo prilygti nė vienas tuometinis tankas. Po Antrojo pasaulinio karo šie tankai buvo gaminami net su 100 mm pabūklais.

Variklis : V12 dyzelis, 500ag (370kw).

Svoris :  32 tonos (svyruodavo priklausomai nuo modifikacijos).

Įgula :  4 žmonės.

Veikimo nuotolis: 400 km. (Idealiom sąlygom) .

Degalų bako talpa : 800 litrų.

Sąnaudos : 200-250 litrų 100 kilometrų.

Maksimalus greitis : 53 km/h.

T-34 iš priekio

T-34 iš priekio

T-34 iš galo

T-34 iš galo

T-34 iš šono

T-34 iš šono

T-34 kulkosvaidžio lizdas (priekyje)

T-34 kulkosvaidžio lizdas (priekyje)

T-34 išmetamasis vamzdis (galas)

T-34 išmetamasis vamzdis (galas)

T-34 vidus (kairėje - vairuotojo vieta)

T-34 vidus (kairėje – vairuotojo vieta)

ZiL-157 iš priekio

ZiL-157 iš priekio

ZIL-157 iš šono

ZIL-157 iš šono

ZIL-157 iš galo

ZIL-157 iš galo

Tekstas (yra minimalių pataisymų): Andrius Šarkauskas.

Nuotraukos iš asmeninio Andriaus Šarkausko archyvo.

Nepamiršk paspausti „Like“ arba parašyti komentarą.

Nori prisidėti prie projekto vystymo? Rašyk į email: technikosistorija@gmail.com

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *