Pages Menu
Categories Menu

Paskelbta - 2014-01-09 | 0 komentarų

Lietuvos karinės oro pajėgos

Lietuvos karinės oro pajėgos

Po ilgos pertraukos skyrelis „Video“ pasipildė nauju filmuku apie „Lietuvos karines oro pajėgas“. Atsitiktinis šio video atradimas youtube.com svetainėje nepaliko abejingu. Geros peržiūros 🙂

Trumpai apie Lietuvos karinių oro pajėgų istoriją…

Lietuvos karinių oro pajėgų emblema. Nuotrauka paimta iš čia: http://lt.wikipedia.org/wiki/Vaizdas:KOP_emblema.gif

Lietuvos karinių oro pajėgų emblema. Nuotrauka paimta iš čia: http://lt.wikipedia.org/wiki/Vaizdas:KOP_emblema.gif

Lietuvos kariuomenės (LK) Karinės oro pajėgos (KOP) – reguliarių Lietuvos kariuomenės pajėgų dalis, tęsianti 1919-1940 metais Lietuvos kariuomenėje buvusios Karo aviacijos ir 1935-1940 metais Priešlėktuvinės apsaugos tradicijas.

LK Karinės oro pajėgos formuojamos iš profesinės karo tarnybos karių ir civilių tarnautojų. Pagrindinės KOP funkcijos yra Lietuvos oro erdvės kontrolė, apsauga ir gynyba, parama Sausumos bei Jūrų pajėgoms, paieškos ir gelbėjimo bei specialiųjų operacijų vykdymas, krovinių ir žmonių (karių ir civilių) pervežimas, priskirtų Taikos meto užduočių vykdymas. KOP daliniai išsidėstę visoje Lietuvos teritorijoje. Kaune įsikūręs Karinių oro pajėgų štabas ir Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdyba (toliau – OESKV), Kauno raj., Karmėlavoje – OESKV Oro erdvės ir kontrolės centras, kuriame įkurtas trijų Baltijos valstybių karinis vienetas Bendras valdymo ir pranešimų centras BVPC (CRC – Control and Reporting Centre), vykdantis NATO oro gynybos operacijų funkcijas Baltijos šalių regione. OESKV radiolokaciniai postai išdėstyti visoje Lietuvos teritorijoje. Aviacijos bazė, Ginkluotės ir technikos remonto depas dislokuoti Šiauliuose, o Oro gynybos batalionas – Radviliškyje.

Kartu su NATO oro policijos kontingentu Aviacijos bazėje buvo pradėtos investuoti aljanso lėšos, su kuriomis vykdoma Šiaulių karinio aerodromo rekonstrukcija bei atliekami darbai siekiant užtikrinti skrydžių saugą.

Orlaivių parkas, kita oro erdvės stebėjimo, valdymo ir gynybos ginkluotė ir technika nuolat atnaujinama.

Karinėse oro pajėgose šiuo metu tarnauja ir dirba daugiau kaip 1100 profesionaliosios karo tarnybos karių ir civilių tarnautojų, kurie aktyviai dalyvauja tarptautiniuose mokymuose, pratybose bei kituose karinio bendradarbiavimo projektuose ir renginiuose, visuomenės gyvenime.

Šaltinis: kariuomene.kam.lt

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *