Pages Menu
Categories Menu

Paskelbta - 2014-05-28 | 0 komentarų

Made in German: Leopard 2

Made in German: Leopard 2

Taip patiko, kad ir Jums siūlau pasižiūrėti ir pasiskaityti… Pristatau Jums vokišką plieną – „Leopard 2“

http://www.youtube.com/watch?v=qvtJFzwUjiQ

Plačiau apie tanką:

Leopard 2, pagamintas Krauss-Maffei AG (dabar Krauss-MaffeiWegmann (KMW))(Miunchenas Vokietija), pakeitė didelės sėkmės sulaukusį Leopard 1. Pirmasis Leopard 1 tankas buvo pagamintas 1963 Krauss-Maffei Vokietijos gynybos ministerijos užsakymu. Nuo to laiko buvo pagaminta ir eksportuota į Belgiją, Daniją, Vokietiją, Graikiją, Italiją, Kanadą,Olandiją Norvegiją, Turkiją ir Australiją daugiau nei 6000 šių tankų. Pirmasis Leopard 1pakeitęs Leopard 2 tankas buvo pagamintas 1979 ir dabar šie tankai yra naudojamai Austrijos,Danijos, Vokietijos, Olandijos, Norvegijos, Šveicarijos, ir Ispanijos armijose (iš viso apie 3200).

Naujausia Leopard 2 versija yra Leopard 2A6. Ši versija turi ilgesnį L55 pabūklą, pagalbinį variklį, pagerintą apsaugą nuo minų ir oro kondicionavimo sistemą. Vokietijos kariuomenė modernizuoja 225 2A5 tankus iki 2A6 lygio. Olandijos kariuomenė užsakė modernizavimą 180Leopard2A5 tankams iki 2A6 lygio, pirmasis tankas buvo modernizuotas 2001 rugsėjo mėnesį. General Dynamics, Santa Barbara Sistemas (GDSBS) gavo leidimą pagaminti 216 Leopard2A6 tankų Ispanijoje.

Leopard 2 korpusas yra padalintas į tris sektorius:

1. vairuotojo skyrių tanko priekyje;

2. kovinį skyrių tanko centre ir;

3. variklio skyrių gale.

Vairuotojo skyriuje yra įrengti trys periskopai skirti aplinkos stebėjimui. Vairuotojo kairėje yra šaudmenų saugykla. Tanko gale yra sumontuota kamera, kurios horizontalus ir vertikalus matomumo laukas yra 65°, rodanti kas vyksta už tanko.

Bokštelis yra tanko viduryje. Tankas yra šarvuotas trečiosios kartos kombinuotais šarvais,o bokštelis iš priekio ir šonų yra papildomai apsaugotas dinamine apsauga. Leopard 2 yra vidinis apmušalas, kuris sumažina pro pagrindinį šarvą prasimušusių dalelių greitį. Šis apmušalas taip pat atlieka šilumos ir garso izoliacijos funkciją. Papildomi Leopard 2 šarvai apsaugo tanką nuo daugkartinių pataikymų, kinetinės energijos sviedinių.

Vadas naudojasi nepriklausomu PERI-R 17 A2 periskopu, pagamintu STN Atlas Elektronik ir ZeissOptronik GmbH. PERI-R 17 A2 yra stabilizuotas panoraminis dieninio/naktinio matymo ir taikinio atpažinimo periskopas, leidžiantis vadui matyti vaizdą 360° kampu. Infraraudonasis vaizdas iš vado periskopo yra rodomas jo monitoriuje. PERI-R17 A2 taip pat gali būti naudojamas pabūklo nutaikymui, nes šis periskopas yra tiesiogiai sujungtas su Leopard 2 ugnies kontroles sistema. Infraraudonasis vaizdas iš šaulio periskopo taip pat gali būti transliuojamas į vado ekraną,kas įgalina vadą matyti tą patį vaizdą, kaip ir šaulys.

Šaulys naudojasi STN Atlas Elektronik EMES 15 du kartus didinančiu stabilizuotu pagrindiniu taikikliu. Į pagrindinį taikiklį yra integruoti lazerinis tolimatis ir Zeiss Optronik pagamintas šiluminis taikiklis (modelis WBG-X), kurie yra tiesiogiai sujungti su tanko ugnies kontroles kompiuteriu. Šiluminis taikiklis naudoja 120 standartinių kadmio, gyvsidabrio, telūrio elementų (taškų). CdHgTe šiluminis taikiklis (taip pat žinomas kaip CMT) veikia 8-14 mikronų dažnio juostoje. CMT yra vėsinamas Stirling uždaro ciklo variklio. Į taikiklį yra integruotas CE628 lazerinis tolimatis. Tolimatis gali nustatyti trijų taikinių nuotolį per keturias sekundes.Duomenys yra perduodami į ugnies kontrolės kompiuterį ir panaudojami šūvio algoritmo sudarymui.Kadangi tolimatis yra integruotas į pagrindinį šaulio taikiklį, jis gali iš karto matyti nuotolį iki taikinio. Maksimalus tolimačio atstumas yra 10.000 m., o paklaida esat šiam atstumui– 20m.

Leopard 2 yra ginkluotas nauju lygiavamzdžiu L55 120mm pabūklu, pagamintu Rheinmetall GmbH(Ratingenas, Vokietija), kuris pakeitė trumpesnį 120 mm L44 lygiavamzdį pabūklą. Tanko pabūklo vamzdžio pailginimas nuo 44 kalibro ilgio iki 55 kalibro ilgio leido didesnę energijos dalį suteikti sviediniui, kas jį pagreitina ir padidina šūvio nuotolį bei šarvų pramušimą.Leopard2 pabūkle yra naudojama termoizoliacija ir standartinis dūmų ištraukimas, pabūklas yra visiškai pritaikytas naudoti šiuolaikinę 120 mm amuniciją ir naujuosius didelės pramušamosios galios sviedinius. Naujasis kinetinės energijos sviedinys žinomas LKE 2 DM53 pavadinimu buvo pagamintas remiantis 1987 metais paskelbtais koviniais reikalavimais ir yra pritaikytas ilgesniam pabūklo vamzdžiui. Naudojant DM53 sviedinį L55 pabūklo šūvio nuotolis yra 5.000 m.

Taip pat Leopard 2 yra ginkluotas MG3 kulkosvaidžiais, kuriems tanke yra 4.750 šovinių.

Įgulos sekcijoje yra įrengta gaisro detektavimo ir gesinimo sistema. Variklio ir įgulos sekcijas skiria ugniai atspari pertvara.

Techniniai duomenys
Įgula 4
Svoris 55.15t
Ilgis 7.69m
Aukštis 2.79m
Plotis 3.70m
Slėgis į žemę 0,83kg/cm 2
Variklis 1,500-hp dyzelinis
Eigos nuotolis 550 km
Max. greitis
Kelyje 72km/h
Raižytoje vietovėje 45km/h
Vandenyje

Viršelio nuotrauka paimta iš http://en.wikipedia.org

Nuotraukos autorius: Bundeswehr-Fotos

Straipsnio tekstas paimtas iš http://www.ginklai.net

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *