Pages Menu
Categories Menu

Paskelbta - 2015-10-09 | 0 komentarų

Sėjamoji

Sėjamoji

Šiuolaikinėje žemdirbystėje, sėjimas yra vienas svarbiausių dalykų, kuris be geros sėjamosios yra tikrai varginantis darbas. O kas išrado sėjamąją?

Pasirodo, kad XVII a. žemdirbiui Jethrui Tului (Jethro Tull), matyt, atsibodo sėti visus pasėlius rankomis ir būtent šis talentingas ūkininkas 1701 m., išrado sėjamąją. Mat sėjamoji leido gana tiksliai, pagal tą metą, kontroliuoti kviečių ar kitų kultūrų sėklų išbarstymą ir sodinimą. Būtent po šio prietaiso ar geriau sakyti, padargo išradimo buvo sukurta ir daug kitų mechanizuotų sodinimo ar sėjimo prietaisų iš kurių ilgainiui išsivystė ir daugelis šiandien žemės ūkyje naudojamų alternatyvų.

Verta paminėti, kad pirmoji sėjamoji buvo pagaminta iš guobos. Turėjo medinį rėmą bei ratus. Sėjimo metu, sėjamoji žemėje rėždavo tris vageles, į kurias reguliariais laiko tarpais (intervalais) byrėdavo iš talpyklų, kurios buvo sėjamosios viršuje, sėklos. Į sėjamąją buvo kinkomas arklys, kuris ir traukdavo ją. Iš arklio traukiamos sėjamosios išbarstytos sėklos tuoj pat buvo užverčiamos akėčiomis, kurios žemę lygiai paskirstydavo ant išraustų vagelių.

Sėjamosios išradėjas - Jethro Tull

Sėjamosios išradėjas – Jethro Tull

Jethro Tull sėjamoji

Jethro Tull sėjamoji

????????????????????????????????????

Jethro Tull sėjamoji

Iliustracijų šaltiniai: http://en.wikipedia.org, http://en.wikipedia.org.

Šaltiniai: http://www.berkshirehistory.com, http://www.berkshirehistory.com

Viršelio nuotrauka paimta iš http://imgarcade.com

P.S palyginimui norėčiau parodyti, kaip atrodo ir dirba šiuolaikinė sėjamoji (reklamos firmai nedarau :)…

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *