Pages Menu
Categories Menu

Paskelbta - 2017-06-21 | 0 komentarų

Eksperimentiniai tankai – „Lokys“

Eksperimentiniai tankai – „Lokys“

Antrasis pasaulinis karas pasižymėjo ne tik sukurtų, bet ir eksperimentinių tankų gausuma. Apie vieną tokį vokiškąjį eksperimentinį tanką čia ir pakalbėsime.

Panzerkampfwagen Bär („Lokys“)

„Bär“ arba į lietuvių kalbą išvertus „Lokys“ turėjo būti itin didelė artilerija su 30.5cm dydžio KwK L/16 tipo pabūklu. Buvo tikimasi, kad šis tankas bus naudojamas ir kaip savaeigis prieštankinis pabūklas.

bar

1. „Lokys“

Projektavimo darbai buvo pradėti 1943m. kovo mėn., o pirmieji brėžiniai buvo parengti jau gegužės mėn. Projekte numatyta, kad „Lokys“ turėsiąs būti varomas 12 cilindrų Maybach’o HL (Maybach HL) 230 P 30 varikliu, kuris galėjo išgauti 700 a.g. Tiek arklio galios būtų užtekę išgauti ~20km/h greitį. Įrengimai buvo paimti iš tanko „Tiger“, bet torsionai ir spyruoklių sulaikymo sistema buvo visiškai kitokie, jau kiek patobulinti. Spyruoklės labiau buvo panašios į „Panzer IV“, tik buvo kiek didesnės. Panašios sistemos buvo taikomos prototipiniams „Jagdpanzer“ tankams, kurie buvo projektuojami jau karui einant į pabaigą.

2. „Lokys“

2. „Lokys“

Ginklas buvo įstatytas taip, kad jo nebuvo galima judinti į šonus, ribotai į viršų ar į apačią – nuo 0° iki 70°. Šūvio atstumas – 10 500 m (11 400 jardų). Kiekvienas 30.5 cm kalibro sviedinys svėrė po 350 kg, bet tanke užteko vietos tik 10 sviedinių. „Lokio“ ilgis turėjo būti 8.2 m, plotis – 4.1 m. Aukšis – 3.5 m. Šarvų storis buvo nuo 80mm šonuose iki 130mm priekyje. Tanko įgulą sudarė šeši žmonės – vadas, artileristas, du užtaisinėtojai, vairuotojas ir ryšininkas. Šis projektas taip ir nepaliko brėžinių lentos, bet tapo startu „Sturmtiger“ sukūrimui.

Šaltiniai: http://fingolfen.tripod.com

http://www.speros.lt/

http://www.achtungpanzer.com

Nuotraukų ir viršelio šaltiniai: 1. http://fingolfen.tripod.com

2. http://home.arcor.de

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *