Pages Menu
Categories Menu

Paskelbta - 2018-02-23 | 0 komentarų

Panzerkampfwage Löwe

Panzerkampfwage Löwe

Karui vis labiau įsišėlstant, atsirado poreikis kurti sunkesnius, geriau ginkluotus ir šarvuotesnius tankus. Taip 1942 m. pavasaryje Kruppas pradėjo dirbti prie tanko, kuris turėjo pakeisti „Tigrą“.

Naujasis tanko modelis turėjo būti didesnis, sunkesnis iš iki šiol sukurtų ir turėti 10.5cm KwK L/70 ginklą. Šis tankas vėliau gavo „Panzerkampfwagen VII“ pavadinimą, kuris vėliau meiliai pradėtas vadinti  „Löwe“ („Liūtas“) vardu.

1. „Liūtas“

1. „Liūtas“

Tanko prototipas turėjo sverti net 90 tonų ir turėti 120mm storio priekinį šarvą. Tanko projektuotojai planavo sukurti dvi šio tanko versijas – lengvąjį (vadintas „Lion“): 100mm priekinis šarvas, 76 tonų svoris ir sunkųjį: 120mm priekinis šarvas ir 90 tonų svoris. Vėliau sunkiojo tanko varianto sistema buvo sėkmingai panaudota kuriant „Tigrą II“ („Konigstiger“) tanką.

Tanko projektavimas buvo nutrauktas 1942 m. pabaigoje (beje, A. Hitleris buvo įsakęs nutraukti lengvojo tanko varianto kūrimo darbus ir visą dėmesį skirti sunkiajam variantui), kai buvo pradėtas kurti kur kas, kaip tuo metu atrodė, pranašesnis tankas „Panzerkampfwagen VII MAUS“. Visgi, numatyta, kad „Liūto“ – sunkiojo varianto greitis bus 23km/h, o lengvojo 27km/h. Na, skirtumas labai jau mažas… Abiejų tankų įgulą sudarė 5 žmonės.

lowesss

2. „Lion“

Šaltiniai: http://www.speros.lt/

http://strangevehicles.greyfalcon.us

http://en.wikipedia.org

http://www.achtungpanzer.com

Nuotraukų šaltiniai: 1. http://strangevehicles.greyfalcon.us

2. http://www.achtungpanzer.com

Viršelio šaltinis: http://strangevehicles.greyfalcon.us/

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *